• Ново
WFD, WF-PE2020 2,5-инчен x 20-инчен Pleated Слоевита Вода Филтер Кертриџ, се вклопува во 20-инчен Стандардна Големина куќишта на Филтрација Системи (4 Пак, 20 Micron)

WFD, WF-PE2020 2,5-инчен x 20-инчен Pleated Слоевита Вода Филтер Кертриџ, се вклопува во 20-инчен Стандардна

DEN 502.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Уверение NSF ANSI 42 Стандард.Перат и еднократно филтер касети се вклопуваат во 20-инчен стандардна големина живеалишта на вода филтрација системи.WFD филтер касети обезбедува "длабочината" филтрација за поголема слоевита отстранување, и да работи на повисоко проток и понизок пад на притисок.4-60 `C) Достапни во различни пакување количини.Медиуми : Полиестер (Перат и еднократно) Материјал Центар Цевка : Полипропилен Материјал Крајот Капа : ПВЦ Препорачува замена на време е околу 4-6 месеци зависи од квалитетот на оригиналниот извор на вода и примена вид.Треба да биде заменет 4-6 месеци зависи од квалитетот на оригиналниот извор на вода и примена вид.Ги отстранува нечистотијата и други суспендирани честички до 20 micron во општинските и вода за пиење.Направени со полиестер медиуми, полипропилен материјал центар цевка и ПВЦ крајот капа.Идеален за вода за пиење, пијалоци и течна храна апликации, како и комерцијални и индустриски апликации.Направени со одобрени материјали за вода за пиење, пијалоци и течна храна апликации, како и комерцијални и индустриски апликации.

Особините

Купувачите избираат и