• Ново
7 N 210mm f/8.0 Леќа со Аспиратор & Визирот

7 N 210mm f/8.0 Леќа со Аспиратор & Визирот

DEN 14834.88

Износот
Во форма достапна за нарачката

Mamiya 7 леќи, Бидејќи rangefinder дизајн елиминира големи, крупни огледало кутија на SLR дизајн, леќи можат да бидат дизајнирани за едноставно и задни елементи може лесно да се одморите кон филмот авион.Резултатот е можноста за идеален леќа дизајни, кои Mamiya s компјутерски потпомогната оптички R&D оддел занаети со најголема гордост и ненадмината прецизност на било кој медиум формат систем.На Mamiya 210mm f/8 леќа е компактен 17 унца, 4.9 инчен објектив дизајниран за да ги задоволи потребите на Mamiya 7 II сопственици кои сакаат да патуваат, backpacking и желба лесен telephoto да го фати далечните предели.Овој објектив во не комбинација на rangefinder, и мора да се постави за проценетите растојание на предметот.Објектот Спецификации : Опис на Производот : Mamiya telephoto леќа - 210 мм Леќа Систем : Telephoto леќа Наменет За : Среден формат Леќа Бленда : F/8.0 Фокусна Должина : 210 mm Мин Фокус Опсег : 23 ft се Фокусира на Вредноста : Прирачник Леќа Изградба : 5 група(s) / 7 елемент(s) Специјални Функции : Теле Филтер Големина : 58 mm Компатибилност : Mamiya 7 Должина : 4.9 во Тежина : 16.9 оз.

Особините

Купувачите избираат и