• Ново
SmallRig Micro HDMI да HDMI Кабел, Ултра Тенки HDMI Кабел 55cm/1.8 Фт, Супер Флексибилни Тенок Голема Брзина 4K 60Hz HDR HDMI 2.0, за GoPro Херој 7/6 / 5, за Sony A6600 / A6400-3043

SmallRig Micro HDMI да HDMI Кабел, Ултра Тенки HDMI Кабел 55cm/1.8 Фт, Супер Флексибилни Тенок Голема Брзина

DEN 287.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

【Micro-HDMI поврзување】 Микро HDMI да HDMI кабел ви нуди лесен начин за да се оптимизира вашата гледање.Поврзете дигитални камери, camcorders, таблети, или други микро HDMI-от за уреди со HDMI порт на повеќето прикажува да уживаат во high-definition аудио и видео. 【Ултра Тенки & Флексибилни】ултра-тенок и флексибилни HDMI со голема брзина кабел (55m/1.8 ft) со 3.6 мм дијаметар совршено се вклопува во тесни простори, наменета за gimbal, камера стабилизатор, и апаратури апликации каде флексибилност и компактен кабел рутирање е потребно. 【High-Speed HDMI Кабел】Ултра тенок HDMI 2.0 верзија стандарден кабел поддржува Ултра HD 4 K@60 Hz, Full HD 1080 P, 3 D, Ethernet, Audio Return Channel(ARC), HDR, и ќе може да се пренесе со висока резолуција звучни формати. 【4 K@60 Hz видео излез】кабел целосно го поддржува 4 K резолуција на 60 Hz и 2К резолуција на 165 Hz со животот-како боја.Можете да уживате во големите екрани и точно-на-животот 4 K визуелни за крајната визуелно искуство. 【Она што ќе добиете за】1 x HDMI кабел,1 x Кабел вратоврска.

Особините

Купувачите избираат и