• Ново
28AWG High Speed HDMI Кабел w/Феритни Јадра, Сина (6 стапки)

28AWG High Speed HDMI Кабел w/Феритни Јадра, Сина (6 стапки)

DEN 227.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Купи со Доверба : Со Monoprice е Доживотна Гаранција на сите Кабли, можете да остатокот увери, ние стоиме зад нашите производи и нашите клиенти.Овој кабел е оценет како High Speed HDMI Кабел способен за вршење на сите HDMI карактеристики.На Голема Брзина рејтинг е потребен вкупната должина и AWG оценка на кабелот како целина, вклучувајќи го и продолжување и оригиналниот кабел. 10.2 Gbps податоци автопат Феритни јадра помогне да се заштитат против електромагнетни и радио фреквенција пречки. 28 AWG бакар проводници Злато позлатен конектори.A High Speed HDMI Кабел од Monoprice е единствениот начин да се осигура дека ќе имаат способност да помине СИТЕ сигнали надлежен во најновите HDMI функција спецификација.На CL2 оценка на овој кабел покажува дека надворешното костум е дизајниран да горат повеќе полека, на тој начин правејќи го безбедно за употреба во внатрешноста или преку ѕидови на станбен класифицирани згради.На CL2 оценка гарантира дека вашите кабелска инсталација е во согласност со оган безбедносни кодови и осигурување барања.СОВЕТ : .

Особините

Купувачите избираат и