• Ново
Smartbuy 1.75 mm Црни ABS 3D Печатач Филамент - 1kg Гајтанот/Ролна (2.2 lbs) - Димензионални Точност +/- 0.05 mm

Smartbuy 1.75 mm Црни ABS 3D Печатач Филамент - 1kg Гајтанот/Ролна (2.2 lbs) - Димензионални Точност +/- 0.05

DEN 851.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

1 KG (приближно 2.20 кг) По Гајтанот/Ролна.Имајте на Суво Место.Компатибилен со повеќето комерцијално достапни не-кертриџ базирани 3 D печатари.ABS (Acrylonitrile Butadiene Styrene) - кополимер мешавина од styrene, acryl и butadiene.05 mm Melting Температура : 220~260 'C.Трајни, отпорни на влијанието филамент.Се препорачува Топење Температура 220 'C - 260 'C и Baseboard Температура 60 'C - 70 'C.

Особините

Купувачите избираат и