• Ново
Honpal LED Аквариум Светлина , Риба Резервоарот Светлина со можност да биде продолжен Загради, Бели и Сини Led диоди & широк Спектар за Водни Коралниот Гребен Растенија и ?

Honpal LED Аквариум Светлина , Риба Резервоарот Светлина со можност да биде продолжен Загради, Бели и Сини Led

DEN 1103.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

∆Доволно светлина е есенцијален фактор за било кои живеат систем кој треба фотосинтеза,како што се алгите,anemones,корали,риба,ракчиња и други подводни живи растенија.Висок квалитет LED чипови во внатрешноста,секој LED мушка е над 30 lumens,и животниот век околу 20,000 часа.Овој објект не е вода-доказ, така што воопшто не го стави во водата.Бојата Направи Индекс над 90. 1 x Прирачник за Корисникот.Под сина светлина зрачење,водите боја стане сина, како што морето се толку јасни,реални.Се препорачува осветлување време е 8-10 часа. На irradiated светлина е помек , светлината е повеќе стабилен,и боите се повеќе реални.Идеален за свежа вода и seawater.Висок квалитет на адаптер за да се обезбеди led диоди долго lifespan No треперење , Никаква бучава,заштита на вашите очи и нудат удобно lighting Energy ефикасна, да ви помогне да заштедите пари. 2 x Заградата. ∆Доволно светлина го прави вода транспарентен,јасен,водни живописни бои,и може да се промовира на фотосинтеза на трева, промовирање на растот и развојот на растенијата,така што бојата на риби и растенија се случува повеќе примамливо. ∆Доволно сина светлина, може да се промовира апсорпција на coral calcium,синтетички витамин Д3.Овој производ не се препорачува за употреба во текот на еден стаклен аквариум маска или панел. ∆Доволно светлина е составен дел на целокупното здравје на целата аквариум екосистем. 1 x НИ Приклучокот.

Особините

Купувачите избираат и