• Ново
KAILAS Спасување Слика 8 Descender со Уши/Рогови Rappelling Опрема Belay Уред Качување Вештини

KAILAS Спасување Слика 8 Descender со Уши/Рогови Rappelling Опрема Belay Уред Качување Вештини

DEN 2138.40

Износот
Во форма достапна за нарачката

CE & EN заверена : KAILAS мулти слика 8 descender е лесен, компактен и лесен за користење, погоден за кратко растојание потекло.И CE & EN уверение (CE1015 EN15151-2).Високо Ефикасни : Квадратен облик и мазна внатрешност површината намалување на јаже, извртување и овозможи подобро јаже планирам. 2 pointy рогови/уши спречи јаже извртување, дебелина hitch формирање и веднаш исчезнува топлина брзо.Лесни & висока јачина & трајни : Тежи само 93g.Ергономски облик намалување на телесната тежина и овозможува лесно грабање.Направени од 7075 топла фалсификувани алуминиум.Елоксирани за подобра издржливост.Максимална кршење сила : 30k N.Спецификации : Јаже дијаметар : 8-13mm (single/пол/близнак јажиња).Димензии : 113 x 80 mm / 4.44 x 3.15 инч.Активности : belaying и rappelling во маратон, mountaineering, мраз за качување, спасување, работа на височина, спелеолошки, canyoning, тим активности, обука.

Особините

Купувачите избираат и