• Ново
TINMORRY PLA Филамент 1.75 mm, 3D Печатење со Вжарено за FDM 3D Печатач, 1kg 1 Гајтанот, Мат Црна

TINMORRY PLA Филамент 1.75 mm, 3D Печатење со Вжарено за FDM 3D Печатач, 1kg 1 Гајтанот, Мат Црна

DEN 503.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Мат PLA филамент, тоа може да се користи за да се направи отпечатоци со сјај-слободни и матирано текстура, мат финиш дава импресивен изглед.Толеранција на филамент дијаметар +/- 0.03 mm, без метеж, нема меурчиња, направи секоја печати имаат одлична завршна површина и висока прецизност.Уредни ликвидација кои гарантираат PLA филамент среди и лесно да се биде fed.Net тежина на 1kg на PLA во вакуум пакувања, да ги задржи на филамент суви и чисти пред употреба.Печатење на температура од 180℃-200℃, да се добие добра адхезија за печатење плоча, ние препорачуваме топла кревет температура над 60 ℃.

Особините

Купувачите избираат и

JYDBRT Отворено Преносни Фенер, Фенерче, Инспекција Светилка, Фенер, Механичка Работилница Светилка, Рачни центарот

Супер висока моќност, пренослива светилка.Извор на светлина е стабилна, долг живот и широк опсег.Долго т

DEN 14528.64

AWSAD Безбедност Пребивање Бела Најлон Јаже Нето Децата Скалите Анти-Падот на Нето Трајни Заштитна Ограда Декорација

Тоа е добар партнер да го заштитите вашето дете е safety Product Име : Безбедност за Заштита на Net Protective мрежа ма

DEN 1346.40