• Ново
PEAKPULSE Голф Rangefinder со Наклон Надомест Технологија, Знаме Стекнување со Пулсот на Вибрации на Технологијата и Брз Фокус Систем, Совршен за Изборот На Клубот. 600 Двор Оп

PEAKPULSE Голф Rangefinder со Наклон Надомест Технологија, Знаме Стекнување со Пулсот на Вибрации на Технологијата

DEN 2039.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

[1000 МЕТРИ ОДДАЛЕЧЕНОСТ МЕРЕЊЕ] : опсег е од 6 до 1000 метри 300 метри, па лесно можете да добиете мерење информации за повеќето објекти на долги растојанија. [СО ПОВЕЌЕ ФУНКЦИИ] : Голф rangefinder има јарболот заклучување, наклонот на експозицијата (тенки код се префрлите на контрола), континуирано мерење, вибрации, брзина/агол мерење и други функции. [ВИСОКА ТОЧНОСТ] : точност од ± 1 дворови и 7 X зголемување ви обезбеди со точни мерења, елиминирање на вашите грижи.Диоптер вредноста на функцијата обезбедува јасна поле на визија за myopia или далекувидост корисници, што е многу погодно. [ЕДНОСТАВНА ОПЕРАЦИЈА] : Кратко притиснете го копчето за две секунди да се подигне, долго притиснете на mode копчето за две секунди откако ќе се премине за да се префрлате помеѓу метри без никакви режим, три режими (голф, лов, брзина, мерење на владата), можете да се префрлате по волја На функцијата, долго траење на батеријата, може да се користи за долго време без замена, лесен и едноставен. [ОНА што ЌЕ ДОБИЕТЕ] : MA1000 AG голф ласерски rangefinder, куфер, 1 CR2 батеријата, упатството, lanyard, ткаенина за чистење, 2 годишна гаранција, цел живот за поддршка на корисниците.

Особините

Купувачите избираат и