• Ново
SprintBooster SBMT0001S Plug-N-Игра Перформанси Надградба Моќ Конвертор

SprintBooster SBMT0001S Plug-N-Игра Перформанси Надградба Моќ Конвертор

DEN 1963.20

Износот
Во форма достапна за нарачката

Спринт Бустер подобрува одговор, се зголемува педалата за внесување чувствителност и испорачува повеќе импресивен исклучите линија перформанси.Овој производ не го менува гориво или палењето во вашето возило; тоа е едноставен plug-n-игра мо кој обезбедува инстант одговор во текот на моќ бенд, што го забрзува и вртежи појавување неверојатно повеќе забава.Овој уред е конструиран за да се подобри забрзување на drive by-wire автомобили со континуирано мерење и претворање на дигитален сигнал обезбедување на ECM (Електронска Контрола Модул) со нови и изменети сигнал.Полесно ќе почне на ридови.Време на одговор е драматично се подобрија.Специјално дизајнирани за да го подобрат забрзување во голем број на популарни платформи, на Спринт Бустер е резервни електронски модул, кој приклучоци е помеѓу педалот за гас на возилото и на моторот со контролна единица (ЕКИ) во возилата опремени со електронски контролен.

Особините

Купувачите избираат и