• Ново
ACDelco Сребро 14D999CHF1 Керамички Задни Диск Сопирачки Подлога Сет

ACDelco Сребро 14D999CHF1 Керамички Задни Диск Сопирачки Подлога Сет

DEN 504.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

ACDelco Сребро (Предност) Керамички Диск накладките се достапни за сите марки и модели.ACDelco Сребро (Предност) делови се добар избор за многу возила на патот денес. ?ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : Рак и Репродуктивно Штета - https : //www.Инспекција на кочница поставата и влошки за носат или контаминација со течност или маст.Заштитна Обвивка : Сива обложени поддршка плоча обезбедува заштита од корозија.Дебеломер и тркалото цилиндри треба да се проверуваат на секои кочница инспекција и сервисираат или заменува како што се бара.Проверете ја дебелината на вашиот накладките.Овие накладките имаат керамички формулацијата дека користи помалку метал, обезбедување на квалитет на сопирање моќ во тивка и ниско-бришење пакет.Тестирање : ACDelco Сребро накладките мора да е во согласност со ригорозни на квалитетот на процесот за одобрување, па тие се поддржани од страна на ГМ и одговараат совршено со ACDelco Кочница Rotors. Дизајн : Овие замена пред накладките следат OE спецификации за да овозможи оптимални перформанси и бучава сузбивање.

Особините

Купувачите избираат и