• Ново
TRW JBU1492 Суспензија Бар Стабилизатор Черупка Комплет за Hyundai Elantra: 2007-2010 и други апликации Задните Да се монтира

TRW JBU1492 Суспензија Бар Стабилизатор Черупка Комплет за Hyundai Elantra: 2007-2010 и други апликации Задните

DEN 376.08

Износот
Во форма достапна за нарачката

Секој TRW дел има четири нивоа на тестирање/технички/ревизија преглед пред одобрување е дадено вклучувајќи издржливост тестирање на 500 K циклуси.Направени со термопластични да се зголеми флексибилноста и да се избегне пукнатини, обезбедување на подобри животниот век.Ниска триење дизајн враќа управување и системи на суспензија назад на нивните оригинални оперативни перформанси.За потврди fitment на овој TRW Суспензија Бар Стабилизатор Черупка Комплет ве молиме потврдете го вашиот возило со 'Провери Одговара" опција.Одговара : Hyundai Elantra : 2007 - 2010 Година, Hyundai Veracruz : 2007 - 2012, Киа Оптима : 2007 - 2010, Kia Sorento : 2011 - 2013. Одговара тип : Возило се Специфични.Во TRW безбедносни прашања.TRW нуди чувствувате OE одделение шасија делови и е глобален лидер во автомобилската безбедност на системи кои ги исполнуваат или надминуваат OE перформанси.TRW делови се секогаш тестирани до крајност на патот и во лабораторијата.TRW Делови се конструирани да се вклучат и најновите високи перформанси дизајни и OE стандарди за квалитет.

Особините

Купувачите избираат и