• Ново
Stovetop Еспресо Создателот Moka Тенџере Кубанската Кафе Одлуки во Нерѓосувачки Челик 4 Првенство, сребро.

Stovetop Еспресо Создателот Moka Тенџере Кубанската Кафе Одлуки во Нерѓосувачки Челик 4 Првенство, сребро.

DEN 1096.56

Износот
Во форма достапна за нарачката

Пополнете долниот тенџере со вода, Чекор 2.БЕЗБЕДНА И ЗДРАВА : нема слој од внатре и од надвор, многу едноставен и чист материјал.Овој тип на кафе се нарекува италијанскиот кафе или moka кафе или stovetop еспресо. Стави на cooktop и се загреваат со мали или средни моќ поставување, кога тоа ќе престане шумолењето на звук по 5 минути, вие можете да почнете да уживате во свежа шолја еспресо веднаш.Овој тип на stovetop кафематот brews погусто и побогати кафе од нормалните електрични кафе percolator.кафе extractor、филтер、кафе во прав инка、дното на садот.На moka тенџере е околу децении.Мока САДОВИ биле околу децении.Целото тело може да се печете.

Особините

Купувачите избираат и