• Ново
Yankok [Enhanced Мрежен Кабел Тестер] Идентификува Континуитет Проблеми за RJ45 RJ12 RJ11 Ethernet Кабли, 10BASE-T, 100BASE-T, ОВЖС/минлив исхемичен напад 568A/568B и Токен Прстен Кабли (Доаѓаат с

Yankok [Enhanced Мрежен Кабел Тестер] Идентификува Континуитет Проблеми за RJ45 RJ12 RJ11 Ethernet Кабли, 10BASE-T,

DEN 179.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

✅Овој тестер брзо да ги идентификува континуитет проблеми како што се шорцеви, отворените жици, обратна парови, вкрстени парови и miswiring за 10 BASE-T, 100 BASE-T, ОВЖС/минлив исхемичен напад 568 A/568 B и Токен Прстен кабли. ✅Покрај тоа, овој тестер ќе се потврди shield интегритет за сите STP кабли.Користете вклучени далечински терминатор да се тестираат инсталираните кабли. ✅Потврди кабел континуитет, да се отвори кратки и miswiring, со далечински комплет, тест на ѕид плоча, patch panel и тестирање на заземјување. ✅LED дисплеј со прекинувач, скенирање на режимот на префрлување и тест switch за прирачник за скенирање.Употреба на батеријата 6 F22 9 V 25 MA (НЕ се ВКЛУЧЕНИ). ????Пакетот Доаѓа Со 1x Мрежен Кабел Тестер, 1x Мрежен Кабел Terminator, 1x Упатство, 1x Носат Торбичка.

Особините

Купувачите избираат и