• Ново
Ariat FR Основна Работа Мажите е Класичен Долг Ракав Копчето Надолу Кошула

Ariat FR Основна Работа Мажите е Класичен Долг Ракав Копчето Надолу Кошула

DEN 1629.84

Износот
Во форма достапна за нарачката

88% Памук, 12% Најлон.Увезени.Се повлече На затворање.Машина За Миење.Ги исполнува Опасност Категорија на Ризик оценка на HRC 2. Номинална над 9 во Лак Термички Перформанси Вредност ATPV 9.5. FR Трајни мека twill што е удобно против вашата кожа.Јасно означени за БЗР барањата како FR и HRC2. NFPA 70 E и NFPA 2112. Надвор од овој свет перформанси што стои до опасни услови.Направени од издржлив, мека пламен отпорни twill што е удобно против кожата.На копчето надолу предната има левата страна на градите џеб.Поголема рака мобилност технологија држи риза ракав надолу и продолжен inseam изградба подобрува опсегот на движење.Продолжен inseam изградба подобрува опсегот на движење.По завршувањето детали вклучуваат прилагодливи ракави.HRC2, ATPV 9.5, NFPA 70 E, NFPA 2112 оценет.

Особините

Купувачите избираат и

Роки Мажите Термички База на Горниот Слој (Долго Јован долна облека Кошула) Изолирани за Надворешна Ски Топлина/Екстремен

Машина За Миење.Да ЗАПРЕ ДОСАДНИ ЗАЧЕСТЕНОСТА Плус, тие крајот постојано чешање заеднички со старата шк

DEN 455.76