• Ново
Запечатени Единица Делови MFD10 LED Дисплеј Дигитален Тестер Capacitori

Запечатени Единица Делови MFD10 LED Дисплеј Дигитален Тестер Capacitori

DEN 1605.12

Износот
Во форма достапна за нарачката

На Supco Capacitor Тестер е вистински ОЕМ (Original Equipment Manufacturer) дел дизајниран и конструиран за да се точните спецификации.Supco Capacitor Тестер обезбедува најбрзо мерења на capacitor вредности со една рака операција.Supco MFD10 има точност ± 5% и опсег на 0.01 да 9,999 MFD.Висок квалитет на Supco Capacitor Тестер вклучува мека carying случај за лесен транспорт на уредот и тест клипови.Поправка на вашиот апарат со самодоверба кога ќе изберете Supco Capacitor Тестер.Опис на производот висок квалитет На Supco Capacitor Тестер (MFD10 ) го обезбедува најбрзото мерења на capacitor вредности со една рака операција.На Capacitor Тестер има точност ± 5% и опсег на 0.01 да 9,999 MFD и вклучува мека carying случај за лесен транспорт на уредот и тест клипови.Ве молиме да се свесни дека тоа не е препорачливо да го користите saftey опрема и да се исклучите апаратот од сите алатки пред да било услуга или поправка.Ве молиме обратете се до вашиот сопственици прирачник за да се потврди дел броеви и за инструкции како некои поправки бараат обучени услуга професионално да заврши.Од Производителот Ова е Вистинска Замена Дел ,На Модел Број и Име за Следната Точка : ЗАПЕЧАТЕНИ ЕДИНИЦА ДЕЛОВИ CO INC MFD10 LED Дисплеј Дигитални Capacitori Тестер.

Особините

Купувачите избираат и