• Ново
McCormick Гастрономски Сите Природни Chives, 0.12 оз

McCormick Гастрономски Сите Природни Chives, 0.12 оз

DEN 206.40

Износот
Во форма достапна за нарачката

Mc Cormick Гастрономски Chives имаат благ кромид вкус со навестување на лук.Замрзнете-суши на врв свежина за да го зачува вкусот и бојата.Нашите внимателно извори chives не се ГМО.Класичен за omelets и крем сирење се шири за bagels.За да додадете зеленчук, сосови и соединение butters.Mc Cormick Гастрономски Chives се замрзне суши на врв свежина за да го зачува вкусот и бојата на свежо chives член на allium семејство, тие имаат благ кромид вкус со навестување на лук, што ги прави прекрасен прилог на многу јадења Слика печен компир со павлака и попрскување на светли зелени chives и имате идеја на оваа билка е вредност во кујната Тие се класични во еден француски омлет или се меша со крем сирење за bagels Chives додадете деликатна вкус на зеленчук, сосови и соединение butters Тие се направи живописни зелени гарнитури за deviled јајца, компир салата и сосови Про Совети : Користете 1 лажиче замрзнување-сушени chives за 2 tsp сечкани свежи chives Чувајте го садот настрана од светлина и цврсто затворена кога не е во употреба.

Особините

Купувачите избираат и