• Ново
Ева Градина Јапонски Смрека Бонсаи Дрво, 10 Години Јапонски Смрека, Засадени во 10 Инчен Керамички Сад, Отворено Бонсаи ! ! ! Не може да Брод на CA Калифорнија ! ! !

Ева Градина Јапонски Смрека Бонсаи Дрво, 10 Години Јапонски Смрека, Засадени во 10 Инчен Керамички Сад, Отворено

DEN 1800.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Ева Градина Јапонски Смрека Бонсаи Дрво е околу 10 години и засадени во 10 инчен глазирани керамички сад.Ние ги користиме специјален бонсаи potting се меша за да се обезбеди вашето стебло ќе живеат за годините што доаѓаат.Бојата и стилот на керамички тенџере се разликуваат.Јапонски Смрека Бонсаи Дрво е околу 10 години, се всадува во 10 инчен керамички сад, бојата и стилот се разликува.Нема достапни замени.Јапонски Смрека Бонсаи е најдобро одговара за patios или отворено области, кои бараат добра индиректна сончева светлина и влага наводнување услови.Јапонски Смрека е еден од најпопуларните дрвја за Бонсаи поради компактен зеленило и способност да се лесно да се обучуваат гранки во популарни форми.Ние брод на нашата бонсаи дрвјата со нега инструкции и пакет така дрвото ќе пристигне здрави и во одлична состојба.Бонсаи не е специфичен вид на дрво; наместо тоа, многу видови на дрвја се оди преку градинарство процесот на бонсаи. ! ! !Бидете сигурни дека бонсаи дрво е од Ева Градина во Groveland, Флорида ! ! !Јапонски Смрека Бонсаи Дрво во просек 12-14 инчи во висина со 14-18 инчен шири.Јапонски Смрека е ладно-харди и можат да издржат температури под замрзнување.

Особините

Купувачите избираат и