• Ново
MACTREM М-PT55-Б.к PT55 Патување Камера Tripod Лесен Алуминиум за dslr фото SLR Канон Nikon, Sony Олимп DV со торбичката -11 Lbs(5Kg) Оптоварување (Црна)

MACTREM М-PT55-Б.к PT55 Патување Камера Tripod Лесен Алуминиум за dslr фото SLR Канон Nikon, Sony Олимп DV со

DEN 671.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Лесно за чување : PT55 компактен tripod совршено се вклопува во обезбедени за носење за безбедно чување.Целосната панорамска станува полесно со своите 360-степен вртливата функција.Брзо Ослободување Плоча : Закачите и откачете ја вашата камера во секунди. 3-Начин пан глава : 360-степен вртливата функција. 3-начин Pan Head обновено три-начин фото главата која е идеална за прецизна рамка.Оваа tripod има алуминиум и plactic се изгради. 4-Дел, Лост-Заклучување на Нозете : Со четири-дел лост-заклучување на нозе, без напор може да се accommodates сопствен сет-up прозорци во нерамна терен кога ви е потребно да се монтира на шут, само толку.Држи вашата камера безбедно со останатите мирно.Тоа го прави брзи транзиции помеѓу снимки и брзо се движат од место до место е можно.6 фунти, оптоварување : 11 килограми(најмалку).Центарот е опрема принудени да се прошири и гумени нозе помогне да се обезбеди стабилност на различни површини.Центарот е опрема принудени да се прошири и гумени нозе помогне да се обезбеди стабилност на различни површини.Куршум точка : .Мерки 20 инчи (колапс); се протега до 55 инчи, тежи : 2.Двојно држачот за факултативна Panhead. 4-Дел, лост-заклучување на нозете : со четири-дел лост-заклучување на нозе, без напор може да се accommodates сопствен сет-up прозорци во нерамна терен кога ви е потребно да се монтира на шут, само толку.Оваа tripod има алуминиумска се изгради како и некои метални и пластични делови.

Особините

Купувачите избираат и