• Ново
ОРГАНСКИ ГРЧКИ РУЗМАРИН ИСУШЕНИ ЛИСЈА ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ - Handpicked и воздушно Сушен (salvia розмаринус) 40g (1.41 мл) во DoyPack со ZipLock за Неверојатна Свежина и Арома - Медитеранск

ОРГАНСКИ ГРЧКИ РУЗМАРИН ИСУШЕНИ ЛИСЈА ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ - Handpicked и воздушно Сушен (salvia розмаринус) 40g

DEN 455.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Рачно изработени ВО ГРЦИЈА Ние сме млади Семеен бизнис од Грција.Всушност, билка е латинското име, розмаринус, е изведен од зборовите "ros", кој е преведен на dew, и "marinus", што значи море, како Рузмарин може да преживее на само спреј во морски воздух.АВТЕНТИЧНА ОД БРЕГОТ НА ОСТРОВОТ КРИТ, ГРЦИЈА и грчката Рузмарин е Широко се Верува дека за да се биде Најдобар Рузмарин во Светот.41 мл) ОРГАНСКИ ГРЧКИ РУЗМАРИН ЛИСЈА - Во Doy Pack со Zip Заклучување за најдобра Арома и Свежина.Ја сакаме Природата и се многу благодарни за да се најдат околу нас голем избор на билки и зачини кои имаат голема вредност за човековото здравје.Најдобри леќата Билка.Ние се нудат најдобрите грчки производи, само природни состојки и се agonized дневно за да се направи ова богатство и достапно за сите.Оваа органски домашни собрани Рузмарин особено е добро да се користи за правење на некои добра храна, особено за Риба и Јагнешко.СИТЕ ПРИРОДНИ ОРГАНСКИ РУЗМАРИН - за употреба на Риба, Месо - Јагне, Пица, Зеленчук, Чорби, Сос од Домати, Pesto, Шпагети, Сирење и Сосови.ЗАЕДНИЧКО ЗА ГОТВЕЊЕ ВО ТРАДИЦИОНАЛЕН грчки, италијански, шпански, Мексикански јадења.Рузмарин е прекрасен состојка која се користи во кујни низ светот, особено во Грција, Франција, Италија, и низ Медитеранот.

Особините

Купувачите избираат и