• Ново
K&N Контролен Модул: Побрз Одговор од Педалата за Моторот; да се Забрза Побрзо; Тојота Такома, 2005-2018, 20-9026

K&N Контролен Модул: Побрз Одговор од Педалата за Моторот; да се Забрза Побрзо; Тојота Такома, 2005-2018, 20-9026

DEN 6778.56

Износот
Во форма достапна за нарачката

62 килограми.Системот процеси внесување на податоци од педалата за гас, и модифицира на сигнал пред да ја испратите на ECU за прилагодливи ниво на чувствителност, создавање на зголемување на гас за одговорност која ќе го направи вашиот автомобил да се чувствувам како целосно нова машина.На Контролен Модул обично може да се инсталира за помалку од 30 минути со не софтвер е потребно, и е прилагодлив на-на-go, помагајќи ти да се прочистите чувствителноста на вашиот гас одговор.Вклучени компоненти : Гас Controlee Модул.На K&N Контролен Модул е дизајниран за да се подобри гас одговор и забрзување, а се зголемува педалата чувствителност без менување на фабрички подесувања на ECU.Жица темперамент -жица подигнат поврзува Контролен Модул е електронска контролна единица на педалата на гас во возилото, што овозможува директна врска помеѓу вашиот педалата за гас и гас тело.Комплет вклучува модул, инсталации темперамент, прилагодлив knob, хардвер, и детални инструкции.Не правниот за продажба или користење на било загадување контролирани моторно возило во Калифорнија.

Особините

Купувачите избираат и

SANGHAI Списание Датотека Носителот Пластични Списание Датотека Носителот Документ Организатор Мулти-Функционални

Класичен стил дава оваа книга на носителот на мултицел изглед, кој може да се интегрира со било која кан�

DEN 415.68