• Ново
KDIVESAM Кампување Секира,15 инчен Hatchet за Сечкање Дрво Сечкање kindling,Градинарството и Отворено Опстанок ,Фалсификувани Јаглероден Челик Топлина Третираат Рака Maul Алатк

KDIVESAM Кампување Секира,15 инчен Hatchet за Сечкање Дрво Сечкање kindling,Градинарството и Отворено Опстанок

DEN 527.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Силна Fiberglass се справи со удобноста зафат - светлина-тежина fiberglass се справи ви обезбедува со сите силата што ви треба.Resharpenable ножот - The hatchet сечилото главата има заштитна обвивка и сечење нож карактеристики ,целосно полиран работ кои лесно може да се resharpened со датотека,за долг живот употреба.На fiberglass рачка има Шок Апсорбирање на Анти Лизга мек Зафат,за да го додадете удобност.Трајни изградба - Тешки фалсификувани одделение јаглероден челик топлина третираат ножот ,во облик да се подели преку сечење агол за ефикасна сечкање и разделување .Совршена како подарок присутни ;Идеја за градинарство пријатели и семејството.Оптимално анти шок површинска структура, обезбедува удобен ,цврст стисок.Kdivesam мали Оски им овозможуваат на корисниците да се справат со средни до тешки;Сечење ,сека, дрво, оган, splitter, kindling работни места и без да се протегаат или трошење многу енергија, Тоа е одличен дизајн кој е лесен за користење за gardeners,campers,професионални основи човек.На висок степен на јаглероден челик глава , со појачани сечење на работ ,е безбедно вградени во рачката за да се обезбеди тоа нема да падне; за долготрајни перформанси.Дршката има cushioned гума не се лизга се справи со притисокот, кој е во шок абсорбента, намалување на рака вирус .

Особините

Купувачите избираат и