• Ново
EMF Метар Електромагнетно Поле Зрачење Детектор BR-9A LCD Дисплеј Тестер Контра Професионални Детектор

EMF Метар Електромагнетно Поле Зрачење Детектор BR-9A LCD Дисплеј Тестер Контра Професионални Детектор

DEN 1262.40

Износот
Во форма достапна за нарачката

999 u T(,Магнетното поле)-Тест Опсег : 0-99.ЛЕСНО ДА се НОСАТ : електромагнетна радијација тестер е лесен, лесен за рака функционирање, лесен за носење и да се направи на полето на мерење.ЕКРАН : LCD екран со шарени екранот ќе се прикаже вредноста и тренд на електричното поле, магнетното поле и моќ густина.-Материјал : ABS.Може да тестира RF моќ густина ,електричното поле сила и магнетното поле на сила во исто време да се постигне оптимална тестот.99 v/m (Електрично поле)0-99.999 uw/cm2(RF Поле)0-999.999 u(Магнетно поле)-Алармот Прагот : 40 V/m(Електрично поле)0.ЗРАЧЕЊЕ ОЦЕНУВАЊЕ : EMF Метар се користи за зрачење на проценка, ве потсетам, дали зрачење вредност е безбедна или не.-Единица : uw/cm2(RF Поле)v/m(Електрично поле)u T0-99.Description The EMF Метар опремен со вграден-во електромагнетна радијација сензор, со кој може да се прикаже на зрачење вредност на clear LCD дигитален дисплеј по обработка на контрола од страна на микро-чип.МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН : Еден инструмент со две значења, ова Dosimeter може да го тестира на електричното поле и магнетното поле на зрачење во исто време.

Особините

Купувачите избираат и

SJZLMB Електромагнетна Радијација Заштитна Облека, GSM Базната Станица, трафостаница и Комуникација, електромагнетна

5 G заштита : 39.7 d B електрични тренд штит во 10 GHz.Ова ќе помогне да се спречи 5 G висока фреквенција зрачење.В

DEN 4251.84

SJZLMB Електромагнетна Радијација Заштитна Облека, GSM Базната Станица, трафостаница и Комуникација, електромагнетна

Електромагнетна радијација заштитна долго долна облека спречува компјутерските зрачење, Wi Fi зрачење, м

DEN 4251.84

SJZLMB Електромагнетна Радијација Заштитна Облека, GSM Базната Станица, трафостаница и Комуникација, електромагнетна

5 G заштита : 39.Ефикасност : Антизрачење одговара на 100% сребрени влакна текстил 99.Високаперформанси EMF кре

DEN 4251.84

SJZLMB Електромагнетна Радијација Заштитна Облека, GSM Базната Станица, трафостаница и Комуникација, електромагнетна

Тоа може да.Бремените жени се заштитени кога ризикот од радијација е висока.Е војската, банкарство, кому

DEN 4251.84