• Ново
Едноставно Органски Рузмарин, 1.23 Унца

Едноставно Органски Рузмарин, 1.23 Унца

DEN 228.96

Износот
Во форма достапна за нарачката

Органски со рузмарин свеж вкус што се ѕвезди во завои, супи, леб и сосови.Сертифицирани Органски; Кошер. 1% од продажбата поддржува органско земјоделство.Сосема на Граница на Ко-оп, одговорен за луѓето и планетата.Луто и ароматични Едноставно Органски Рузмарин Лист додава свеж вкус широк спектар на јадења.Обидете се на нашиот сушен рузмарин лист во чорби, marinades, со месо – тоа е голема со говедско, свинско и пилешко — компир јадења, домати-базирани сосови, пици и apple или топла пипер желе.Користете ја во свој букет garni и сува бришење мешавини.Овој производ е спакуван во јасно стаклена тегла, така што може да се види она што се добива.Шише и метал капа се целосно да се рециклираат — и еднократно.

Особините

Купувачите избираат и