• Ново
Титаниум Спирала Flute Вежба Чешми Метрички, Комбинација Вежба Допрете Малку Сет Погодно Завртка Чешми Алатка за Поставување на Цврсти за Прислушување

Титаниум Спирала Flute Вежба Чешми Метрички, Комбинација Вежба Допрете Малку Сет Погодно Завртка Чешми Алатка

DEN 614.16

Износот
Во форма достапна за нарачката

Чешмите се дизајнирани со спирала флејта и чип расчистување на процесот ќе биде подобро.За дупчење и тапкање во исто време, се заштеди време и напор.Постојат вкупно 12pcs на чешмите во 2 различни стандарди што може да ги користите за прислушување на различни теми.Тие се користи на машина за да се направи на допирање, како што струг.5 mm Inch Големина : 1/4-20 NC,12-24 NC,10-24 NC,10-32 NC,8-32 NC,6-32 NCQuantity : 12pcs Weight : Прибл.Чешмите се дизајнирани со спирала флејта и чип расчистување на процесот ќе биде подобро.35 mm(1/4")Метрички Големина : M3*0.Висока цврстина, rustproof, цврсти и издржливи.Вежба допрете битови се зголеми ефикасноста на работењето со дозвола за дупчење и прислушување, за да се оствари во една помине.Овие ХСС вежба и допрете битови се одлични алатки кои се користат за да се создаде завртка теми, да го намали или форма на женски дел на парење пар.8 mm, M6*1mm, М8*1.Спецификација : Материјал : High Speed Челик (Титаниум Обложена)Стандард : Метрички, Inch Color : Метрички : Злато, Инчен : Silver Hex месо тело : 6.Нивните карактеристики се означени јасно на површината, погодно да се избере.Нивните карактеристики се означени јасно на површината, погодно да се избере.

Особините

Material:
High Speed Steel (Titanium Coated)
Standard:
Metric, Inch
Color:
Metric
Hex Shank:
6.35mm(1/4)
Metric Size:
M3*0.5mm, M4*0.7mm, M5*0.8mm, M6*1mm, M8*1.25mm, M10*1.5mm
Inch Size:
1/4-20NC,12-24NC,10-24NC,10-32NC,8-32NC,6-32NC
Quantity:
12pcs
Weight:
Approx. 192g
Package List:
12 x Thread Tap :
1 x Red Case :

Купувачите избираат и