• Ново
Креативни Звук Blaster X-Fi Xtreme Гејмер SB0770 7.1-Канал PCI Звучна Картичка

Креативни Звук Blaster X-Fi Xtreme Гејмер SB0770 7.1-Канал PCI Звучна Картичка

DEN 1511.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Креативни Звук Blaster X-Fi Xtreme Гејмер SB0770 PCI Звучна Картичка Општите Карактеристики : .Звук Blaster X-Fi Аудио процесор PCI интерфејс Хардверски забрзана дигитални ефекти обработка.Професионален квалитет на 24-битна дигитална мешање и изедначување. 24-битна Analog-to-Digital and Digital-to-Analog конверзија Поддржува SPDIF текст до 24-bit/96 k Hz.Поддржува SPDIF излез на 44.1, 48, или 96 k Hz земање стапки.Уживајте во професионална аудио квалитет на голема цена!Земете го вашиот КОМПЈУТЕР од само играчка за да биде полно опремен аудио центар со Креативни Звук Blaster X-Fi Xtreme Гејмер PCI звучна картичка!На SB0770 обезбедува професионални и квалитетни аудио и дигитални ефекти обработка дека одборот решенија едноставно не можат да се натпреваруваат со.Звукот Blaster X-Fi Xtreme Гејмер карактеристики три аудио режими оптимизиран за забава, игри, и аудио создавањето.Со Креативни Multi Speaker Опкружувачки технологија, ќе се добие реална три димензионални positional аудио целосно ви миеше во искуство.X-Fi Xtreme Гејмер SB0770 е, исто така, THX Уверение, обезбедувајќи ви го добиете најдоброто аудио искуство!Едноставно инсталирање на Креативните Звук Blaster X-Fi Xtreme Гејмер Звучна Картичка за слободни PCI слот и да уживате супериорен опкружувачки звук.

Особините

Купувачите избираат и