• Ново
Début Нерѓосувачки Челик Stovetop Еспресо Создателот - италијански Еспресо Кафе Создателот Greca кафематот Moka Еспресо Создателот Moka Тенџере за 6 Еспресо Шолја / 10 Мл

Début Нерѓосувачки Челик Stovetop Еспресо Создателот - италијански Еспресо Кафе Создателот Greca кафематот Moka

DEN 2375.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

★ МОДЕРЕН ДИЗАЈН : Оригиналот од СТЕЛА бренд во Италија од 1924 година, сите дизајн со СТЕЛА и направени во Тајван.Квалитетот гарантирањето.Капацитет : го Прави 6 куп мали еспресо шут. ★ БЕЗБЕДНО и ЗДРАВА се ОДНЕСУВААТ на : нема слој од внатре и од надвор, многу едноставен и чист материјал.Направени од 304 (18/8) не ' рѓосувачки челик, освен на дното е 430 нерѓосувачки челик може да се користи за индукција шпоретот и други типови на печки, здрав & трајни да ја користите.На сигурносен вентил е со висок квалитет направени во Италија, ви држи безбедно од висок притисок се изгради. ★ Се СПРАВИ со ДИЗАЈН : Направен од 304 (18/8) не ' рѓосувачки челик наместо пластика, го прави текстура.Тоа е далеку од пламен, не грижете се за тоа е стопи (пластични материјали) или топла по греење. ★ ЛЕСНО & ЕДНОСТАВНО : Многу лесен за употреба, само завртка тоа цврсто и да се чека 3-6 минути, ќе имате вкусен италијански еспресо.По користење, измијте го со вода.Многу лесно да се чисти. ★ ВКУС : На moka тенџере го прави одлично кафе и без metalic вкус.Постои редуктор внатрешноста на инка, ако вие не треба да се направи повеќе еспресо или ако не сакате премногу силни, можете да флип на редуктор да се направи тоа половина доза.Може да се користат флексибилни.Големина : 6cup / 300ml / 10oz.

Особините

Купувачите избираат и