• Ново
Завртка Чешми Алатка во Собата, Машина Завртка Допрете го Постави Трајни Rustproof да Заштедат Време и Напор Комбинација Вежба Допрете Малку Сет за Прислушување

Завртка Чешми Алатка во Собата, Машина Завртка Допрете го Постави Трајни Rustproof да Заштедат Време и Напор

DEN 506.40

Износот
Во форма достапна за нарачката

За дупчење и тапкање во исто време, се заштеди време и напор.5 mm Inch Големина : 1/4-20 NC,12-24 NC,10-24 NC,10-32 NC,8-32 NC,6-32 NCQuantity : 12pcs Weight : Прибл.Нивните карактеристики се означени јасно на површината, погодно да се избере.Чешмите се дизајнирани со спирала флејта и чип расчистување на процесот ќе биде подобро. 192g Package Листата : 12 x Тема Tap1 x Црвена Случај.Карактеристики : Висока цврстина, rustproof, цврсти и издржливи.Чешмите се дизајнирани со спирала флејта и чип расчистување на процесот ќе биде подобро.Висока цврстина, rustproof, цврсти и издржливи.Постојат вкупно 12pcs на чешмите во 2 различни стандарди што може да ги користите за прислушување на различни теми.

Особините

Material:
High Speed Steel (Titanium Coated)
Standard:
Metric, Inch
Color:
Metric
Hex Shank:
6.35mm(1/4)
Metric Size:
M3*0.5mm, M4*0.7mm, M5*0.8mm, M6*1mm, M8*1.25mm, M10*1.5mm
Inch Size:
1/4-20NC,12-24NC,10-24NC,10-32NC,8-32NC,6-32NC
Quantity:
12pcs
Weight:
Approx. 192g
Package List:
12 x Thread Tap :
1 x Red Case :

Купувачите избираат и