• Ново
Gransfors Bruks Американски Сеча Секира, 35 Криви Се Справи Со

Gransfors Bruks Американски Сеча Секира, 35 Криви Се Справи Со

DEN 2023.20

Износот
Во форма достапна за нарачката

Должина со рачка : 90 см, со криви се справи со (35.5").Тежина : 2,2 kg (4.8 lb).Обвивка во зеленчук-пржен кожа.Точка бр : 434-2. На Gransfors Американски Сеча Секира е професионална секира за оние кои сакаат да работат во шума во традиционален начин.Секира е идеален за сеча многу големи дрвја, благодарение на својата долга, широка работ од 11.5 cm.Секира е фалсификувани да се криви малку, што го прави погоден за сечење во свежа, смолести дрво, како што spruce или бор.Тешки главата и долга рачка, исто така, даде значителна моќ да го намали.Секира е речиси два пати тешки како Скандинавските Шума Секира.

Особините

Купувачите избираат и

Викинг Трговци рачно изработени Ковач Нордиска Секира со Вистинска Кожа Капак и Дрвена Рачка Обичај Фалсификувани

✅ [ВИСОКА ЈАГЛЕРОДЕН ЧЕЛИК ГЛАВА] : Висок јаглероден челик алатка, висока температура борбата против тр�

DEN 3599.28