• Ново
Брисел е Живеат Зелена Могила Смрека Отворено Бонсаи Дрво во Рок Тенџере - 6 Години; 5 7 Високи со Влажност Фиоката & Деко Рок

Брисел е Живеат Зелена Могила Смрека Отворено Бонсаи Дрво во Рок Тенџере - 6 Години; 5 7 Високи со Влажност

DEN 1246.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

СОДРЖИНА : Бонсаи, Рок Тенџере, Влажност Фиоката, Деко, Каменот, Почвата, Заштита Инструкции.ВИДОВИ : Смрека е ниска одгледување на растенија за производство на бујна зеленило и мала фирма, сребрена сино овошје на врвот интересни кората што се прилагодува и на неколку креативни форми на Бонсаи кората манипулација.ВОЗРАСТ/ГОЛЕМИНА/НЕГА : Вашиот мал 6 години бонсаи ќе пристигне во 5" 7" високи во 8" рок контејнер и ќе се изврши најдобри отворено (види детална грижи инструкциите во слики).УПОТРЕБА : Идеален Ден на Мајката подарок, канцеларија за зголемување на влажноста на воздухот околу дрвото и подобрување на одгледување на животната средина.На послужавник, исто така може да се користи на отворено за да се подобрат условите во сува или windy сајтови.Секоја телевизија во погон е, се испраќаат со Фитосанитарниот Сертификат како што се бара од страна на USDA.

Особините

Купувачите избираат и