• Ново
EBL Smart Брза Батерија Полнач за Батерија 3.7 V Li-ion IMR Батерии 26650 18650 17500 14500 16340(RCR123), Ni-МЗ/Ni-Cd АА ААА C Батерии (Батерии Не се Вклучени)

EBL Smart Брза Батерија Полнач за Батерија 3.7 V Li-ion IMR Батерии 26650 18650 17500 14500 16340(RCR123), Ni-МЗ/Ni-Cd

DEN 503.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

На глобално ниво полначот со smart LED да ја покаже својата полнење напредок, кога 3 LED осветлување заедно значи дека батеријата е целосно наполнета. * Три полнење начини : (Постојана Наплатат Струја (CC), Постојана Полнење Напон (CV) и Trickle Трошоци).Ве молиме да се осигурате батеријата инсталиран е точно : направи +/- пол на батеријата е натпревар на +/- пол на полначот.Три Полни Режим, Двојна Заштита. * MCU контролирани технологија со △V пулсот полнење, автоматски прекинете полнењето кога целосно наполнета.Влез : 100-120 V AC 50/60 Hz DC : 12 V 8 W. * Обезбедување на постојан струја и напон, се прегреат-откривање за да се спречи преку полнење.Работна температура за полнач и батерии : .MCU контролирани технологија со напредни "прекувремено" безбедност функција која може автоматски да престане да се наплаќаат додека батеријата е целосно наполнета. AC адаптер*1.EBL Интелигентна Батерија Полнач.Ni-МЗ Ni-CD акумулатори : АА, ААА, C (1.Површината температурата на батерии : 25℃ 45℃.DC дозволено полнење може да се користи во автомобили и било DC полнење дозволено прилика. Прирачник За Корисникот *1.2 Volt 500m A±50m A*2).Површината температурата на полначот : 35℃ до 60℃.Smart LED ќе биде подобро за вас да знаете своето полнење напредок.i Quick Полнење Технологија.7 V Li-ion Литиум-јонска IMR INR МЦП 26650 25500 22650 18650 18490 18500 18350 16340 RCR123 A 14500 10440 Батерија CR123 CR123 A Li ion Батерии и Ni-МЗ/Ni-Cd АА ААА акумулатори.Внимание : .

Особините

Купувачите избираат и