• Ново
VisionTek AMD Radeon 6570 Графичка Картичка - 1 GB GDDR3

VisionTek AMD Radeon 6570 Графичка Картичка - 1 GB GDDR3

DEN 1439.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

AMD Eyefinity Технологија.Отворете CL.Power Play Динамички управуваат со моќ, ефикасност и да преземат контрола на вашиот перформанси со AMD е револуционерна Power Play менаџмент на енергија технологија доставување на високи перформанси карактеристики кога е потребно и чување енергија кога побарувачката на графички процесор е на ниско ниво.Кој технологии како Пресмета Шејдерите, Direct2 D, Multithreaded Рендерирање и Tessellation, Direct X 11 може да им се овозможи не само повеќе визуелно запрепастувачки игри, но значајни подобрувања на перформансите во некои од вашите омилени сајтови и секојдневните апликации. AMD Стан Забрзување.AMD Eyefinity Технологија Се нурнати во игри, продуктивноста и забава, поддршката на повеќе независни екранот излези истовремено.Microsoft Direct X 11 добивате неверојатна Око-Дефиниција графика со Direct X 11 технологија.AMD Стан Забрзување Напојува со сет на иновативни хардверски и софтверски технологии кои работат во концерт зад сцената, AMD Стан Забрзување технологија ви дава зголемена брзина и перформанси надвор од традиционалните графика и видео обработка.AMD Eyefinity технологија обезбедува иновативни графички приказ способности овозможувајќи масовно десктоп workspaces и извонредно визуелно средини за крајната панорамски компјутери искуство.Со Стан Забрзување технологија, можете да уживате во прекрасно богато и јасно видео репродукција кога стриминг од веб земе во вашите омилени филмови во зашеметување, stutter-бесплатни HD квалитет, работи на повеќе апликации без проблеми на максимална брзина, и да уживате молња брза игра и реални ефекти.

Особините

Купувачите избираат и