• Ново
Чекор Ритуал Унисекс-Дете Мека Движење Channing Првиот Вокер Чевли

Чекор Ритуал Унисекс-Дете Мека Движење Channing Првиот Вокер Чевли

DEN 1152.48

Износот
Во форма достапна за нарачката

Од своите први чекори на нивните првите години во училиште, започнете ја вашата малку еднократна на десната нога со деца' чевли од Чекор Ритуал.Започнете со нашето бебе чевли за нивните првиот пар на бебето патики, или продавница на нашите деца одење чевли направени за поддршка на своите први чекори како тие почнуваат да го истражуваат светот околу нив.Затоа нашата симпатична Чекор Ритуал Channing Чизми беа дизајнирани со toasty прсти во умот.Направени во САД или Увезуваат.Сите стилови на нашите деца' чевли се создадени со нивниот развој во умот, обезбедување дополнителна cushioned удобност, заштита и стабилност за часови за изведба и години на одгледување.APMA Одобрен : Опремени со специјализирани функции, како рамнотежа-им помогне на заоблени outsoles, нашите Чекор Ритуал чевли се промовира нога здравје.Гумен ѓон.Удобен Дизајн : Заврши со преголеми отворања, нашите деца' чизми се исклучително лесно да се стави на или полетување и има прилагодливи кука и јамка околу рака затворање.Дизајниран да лулка на нога природна форма, нашето бебе девојка чевли и деца момче чевли се екстра широк и функција мека пена footbeds и големите отвори.Изграден за Удобност : Нашата глуждот чизми функција ortholite меморија-пена footbed дека дава удобен underfoot амортизирање; флексибилни, заоблени, се лизга-ѓон отпорен на поттикнуваат природните на движење и да помогне да се подобри рамнотежата.

Особините

Купувачите избираат и