• Ново
DMM Стожерот Belay Уред

DMM Стожерот Belay Уред

DEN 838.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Belay уред дава контролирани belaying, намалување и abseiling.Стожерот водич им овозможува на владата и се дава лесно да се контролира намалување на две секунди.Високи перформанси внатрешната геометрија дава поголема јаже контрола.Две триење начини за различни апликации.Тежина : 72g.Стожерот belay уред обезбедува сигурни belaying и ефективна запирање на моќ без разлика дали се користат во упатството на владата, или belaying од половината.Водич плочи имаат традиционално е тешко да се работи кога намалување секунди.Стожерот е shackle се намалува силата, се потребни за да се иницира намалување, зголемување на контролата на брзината со која ќе го намалат вашиот втор.

Особините

Купувачите избираат и