• Ново
Kikkoman Микс Tempura Тесто 10 Ounces (Пакување од 4)

Kikkoman Микс Tempura Тесто 10 Ounces (Пакување од 4)

DEN 246.96

Износот
Во форма достапна за нарачката

4 - 10oz Кутии на Екстра Хрупкави TEMPURA ТЕСТО се МЕША Азиски Стил со Kikkoman.Kikkoman Tempura Тесто Микс е тајната да се подобар играч.Не само за Tempura, нејзиниот исклучителен изглед, вкус, текстура и држење на власта направи идеален за сите видови на пржена храна од мезиња да десерти.Лесно е да се користи премногу : Само додадете мраз вода за да се создаде една богата, мазно тесто кое дава морски плодови, зеленчук и месо од живина деликатна, хрупкави слој.Идеален за било која апликација, од класичен tempura да пржени мезиња и десерти.Дава храна деликатна, златна облога со задоволување на криза.Специјално дизајниран за месо и морска храна, и одлична за зеленчук!.Состојки : ПЧЕНИЧНО БРАШНО, ПЧЕНКА СКРОБ, LEAVENING (НАТРИУМ КИСЕЛИНА PYROPHOSPHATE, НАТРИУМ БИКАРБОНАТ).

Особините

Купувачите избираат и