• Ново
Etchiboy Metis Знаме Луис Riel Манитоба Привремена Влада Drapeau

Etchiboy Metis Знаме Луис Riel Манитоба Привремена Влада Drapeau

DEN 719.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Etchiboy Metis Знаме Луис Riel Манитоба Привремена Влада Drapeau. 30" x 60".Полиестер со 2 grommets.Знамето на Луј Riel е привремена влада. Étchiboy е Métis компанија која создава висок квалитет на абориџините производи.Кога ќе купите една од нашите производи можете, исто така, поддршка самохрани мајки и деца без родители кои се Кечуа Индијанците од Андите во регионот околу Cusco, Перу.Знамето на Луј Riel е привремена влада.Ирскиот елементи (харфа и shamrock) се присутни должи на влијанието на Вилијам О'Donoghue.На fleur-де-lis е да се претстават на француски елемент на Métis.Жолта граница е дека на стилот на стариот француски знамиња.

Особините

Купувачите избираат и