• Ново
KINGWHYTE 925 Sterling Silver St Мајкл/St Кристофер/Исус Крстот/Дева Марија Ѓердан за Мажи Жени Архангел Нè Заштити Накит со 20+2 Синџир

KINGWHYTE 925 Sterling Silver St Мајкл/St Кристофер/Исус Крстот/Дева Марија Ѓердан за Мажи Жени Архангел Нè

DEN 983.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Во центарот може да се види на слика на Христа Семоќниот, познат како Pantocrator во грчки.Стои пред Него во молитва се Theotokos (десно), " Св.Синџирот должина : 20+2inch продолжување,може да се прилагоди за да одговара на вас.Стои пред Него во молитва се Theotokos (десно), " Св.Во центарот може да се види на слика на Христа Семоќниот, познат како Pantocrator во грчки.Нашата посветеност за создавање на уникатен сребрен накит остана.【ДИЗАЈН КОНЦЕПТ】 На два основни симболи(кругот и крстот) , кругот, како симбол на сонцето, смета тоа како Христос и извор на сонцето е вистина и божествена светлина.Оваа крстот симболот на небото, со божествената благодат, благослов сè. 【ИДЕАЛЕН ПОДАРОК】На Верска Заштитник Talisman Pendant доаѓа со подарок кутија,тоа е одличен подарок за вашиот татко, сопруг, момче, син.Ова е причината зошто ние со гордост го извршат до највисоките стандарди за квалитет и изработка, и сме убедени дека ќе ви се допаднат нашите дизајни колку што тоа го правиме. 【ПО ПРОДАЖБА на УСЛУГИ】ви Благодариме за вашата љубов на нашите производи,ако не сте задоволни со нашите производи или имате било какви проблеми со квалитетот, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас,ние ќе се потрудиме да ви помогне.Држење точно да KINGWHYTEs потекло, ние веруваме дека секој еден од нашите клиенти да биде пријател. Јован Крстител (лево), на Архангелите Михаил и Гаврил (на врвот и на дното).

Особините

Купувачите избираат и