• Ново
67mm-77mm Чекор-Up Прстен за Филтри Compatiable Сите Брендови Ø67mm Објективот на Ø77mm УВ ND CPL Камера Филтер.Направени на CNC Машински.

67mm-77mm Чекор-Up Прстен за Филтри Compatiable Сите Брендови Ø67mm Објективот на Ø77mm УВ ND CPL Камера Филтер.Направени

DEN 287.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Направен од метал запечатување прстен,многу построги. 【4】првиот број на полнач прстен е секогаш објективот тема големина,вториот број е филтер за големината на додатокот.Посветена да обезбеди производи со висок квалитет и добра цена.Вашиот објектив тема големина ќе бидат печатени под вашиот објектив капа или напишана некаде на објективот барел.Промена на филтер или адаптер или леќа или други големина од 67mm да 77mm. 【2】Филтри Прстен,може да се монтира на предната страна од леќа за да се постигнат различни дијаметар споделување на истиот објектив дијаметар филтер,леќа хауба,дополнителни леќа и други додатоци.【1】Направени на CNC производството овој чекор-up прстен со и потоа се применува на мат црна electroplated заврши,кој withstands корозија и други абразивни елементи често се среќаваат во отворено фотографија. 【3】Compatiable За : на страната на леќа : 67mm (Сите Брендови Ø67mm),на страната на филтер тема : 77mm (Сите Брендови Ø77mm).Целта е да се зголеми дијаметарот на објективот.Ако првиот број е поголем,тоа е чекор надолу прстен Што е чекор до прстен?Чекор до прстени,исто така познат како адаптерот прстени,ќе ви овозможи да користат филтри и додатоци кои не се со иста големина како вашиот камери, леќи.Бидете сигурни дека ќе цел точната големина во спротивно не ќе се вклопи во вашиот објектив.Ги исполнуваат Еколошките Стандарди на Ro HS.Ласерски фонтови, многу издржливи.

Особините

Купувачите избираат и