• Ново
Rutland Inc Заптивка Комплет Лента 7'x5/8 95-6

Rutland Inc Заптивка Комплет Лента 7'x5/8 95-6

DEN 430.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Номинална до 1000°F (530°C).Достапни во различни големини.Дали вашиот живот е брз, бесни, и стресни или опуштена и безгрижно, RUTLAND ви нуди можност да уживаат во животот само малку повеќе со нашите линија на квалитетот камин, оџак, и огништето начин на живот производи, одржување производи, и други додатоци.Номинална до 1000°F (530°C).Сето ова го прави Grapho-Glas дихтунзи најдобар избор за замена на вашиот шпорет е заптивка.5/16" рамна, 7-долги нозе, 1.На графит-импрегнирани fiberglass противи creosote и soot лепливоста што, пак, обезбедува подобра отпорност на триење.Номинална до 1000°F (530°C).На графит-импрегнирани fiberglass противи creosote и soot лепливоста што, пак, обезбедува подобра отпорност на триење.RUTLAND Grapho-Glas Замена Шпоретот Дихтунзи се конструирани да се обезбеди чувствувате запечатување, заштита и долговечност кога во споредба со други материјали.Достапни во различни sizes Black Rated до 1000°F (530°C).Сето ова го прави Grapho-Glas дихтунзи најдобар избор за замена на вашиот шпорет е заптивка.Па добро, во фактот, дека многу шпоретот производителите да користат Grapho-Glas, како стандардна опрема на своите печки и камини. Во текот на последните 130+ години, RUTLAND прерасна од мала, семејна сопственост бизнис во Rutland, Вермонт да познат производител во индустријата.На плетење на заптивка и престојуваат моќ на RUTLAND лепило цементи се комбинираат за да бидете сигурни дека овој заптивка трае подолго без да пропаѓаат или да излетаат.Па добро, во фактот, дека многу шпоретот производителите да користат Grapho-Glas, како стандардна опрема на своите печки и камини.Достапни во различни големини.

Особините

Купувачите избираат и