• Ново
Dakine Снег Опрема Кеси

Dakine Снег Опрема Кеси

DEN 2398.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Увезени.Backpanel пристапи, tarp наредени ски/аикидо подигање на купето.Голем поместена шлем и очила џеб & страна webbing ремени за компресија и прикачување на опрема.Лесно организација со врвот и пред zippered товар џебови, две големи zippered странични џебови & ИДЕНТИФИКАЦИЈА печ.Димензии : 24 х 17 x 14".Ограничен Доживотна Гаранција.Багажникот Пакет DLX 75 L epitomizes перформанси во snowsport-специфични багаж.Направени во голема мера со рециклирани материјали, овој пакет ефикасно да се носи чизми и додатоци за патувања близу и далеку.Чизми се сместени во tarp-наредени оддел достапни преку удобно задниот панел, додека цел-изградена поместена џебови заштитете го вашиот шлемови и заштитни очила.Со водоотпорен ripstop надворешниот, направени од рециклирани материјали, овој пакет може да се потрајни од чизми внатре.Про совет : Некои авио-компании се сметаат за подигање торба ски и аикидо торба еден багаж објект.Во тој случај, Багажникот Пакет DLX 75 L ќе почнат да плаќаат за себе на првиот лет.

Особините

Купувачите избираат и