• Ново
TUOY Мажите е Поместена Компресија Долг Ракав Кошула Поместена Заштитна Обука Кошула Rib Градите Заштитник Кошула за Фудбал, Кошарка, Бејзбол Макбаскет Ски

TUOY Мажите е Поместена Компресија Долг Ракав Кошула Поместена Заштитна Обука Кошула Rib Градите Заштитник Кошула

DEN 1439.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

[ ЛЕСЕН И ДИШЕ ] : Нашата поместена маици се изработени од 90% полиестер + 10% Spandex.Носат меки, breatheable, пот-wicking, не деформација, трајни, мазна на допир и брзо сушење, тоа ви го чува суво и ладно. [ СИТ ВЛОШКИ ] : Користење на висока густина дише сунѓерот перница, добра breathability и одличен еластична враќање на сила на сунѓерот, не chafin за ефективна заштита на рамената, градите, ребра, грбот, бутовите и задник во спортот. [ НА ЕРГОНОМСКИ ДИЗАЈН ] : Опремени широк корселе за супериорна удобност.Секој загрозените делови на телото кои се опфатени со ултра издржливи, носат-отпор, високо еластична голема сунѓерот баласт дека нема да се лизга или деформира, како и со другите облека. [ Области На Заштита ] : Ребра, Рамењата, Градите, Collarbones,Лактите, 6 Влошки На Врвот.Совршен за голман, фудбал, кошарка, рагби, макбаскет, хокеј, безбол и сите други контакт екстремни спортови.

Особините

Купувачите избираат и