• Ново
Klutz Мојот Глина Critters Jr. Занает Комплет

Klutz Мојот Глина Critters Jr. Занает Комплет

DEN 311.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

2017 родители' Choice наградата победник. 2017 Националната Родителството центар награда за победникот.Го зајакнува фината моторика вештини и умешност од страна на тркалање, цедење, и формирање на глина.Пред-намалување и обичај парчиња промовира имагинативна игра и да научат бои.Се Исуши, Не-токсични глина е безбедно и возраст-соодветни за тактилни игра.Доаѓа со 6 бои на воздух-сува глина, 8 пластични очи, обичај текстура алатка, 49 пре-сече форми.За возраст од 4+.Направени специјално за малку раце учење на фината моторика вештини, Оваа книга и занает комплет е подготвена за деца да се нурне во право и да се направи 10 симпатична океанот critters.Со 6 бои на воздух-сува глина, посебно обликување алатка и шарени пре-сече и обичај парчиња, децата можат да ги следат едноставен чекор-по-чекор инструкции за да се создаде свој подводни авантури.Направени специјално за малку раце учење на фината моторика вештини, оваа книга и занает комплет е подготвена за деца да се нурне во право и да се направи 10 симпатична океанот critters.Со 6 бои на воздух-сува глина, посебно обликување алатка и шарени пре-сече и обичај парчиња, децата можат да ги следат едноставен чекор-по-чекор инструкции за да се создаде свој подводни авантури.

Особините

Купувачите избираат и