• Ново
CampTeck Балетска Опрема за Полнење - Еластична Водат Бенд & Танц Вртење Одбор Балет Pirouette Спин Одбор за балерините, Нога Рамнотежа Обука, Ротација Пракса, уметничко Лиз?

CampTeck Балетска Опрема за Полнење - Еластична Водат Бенд & Танц Вртење Одбор Балет Pirouette Спин Одбор за

DEN 598.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Не е погодна за секој кој страда од тешки движење болест.Се запре и да се седне ако доживува вртоглавица или гадење.Се протега Бендот На Camp Teck се протега бенд е идеален за балет, современ танц, cheerleading, истегнување, гимнастика и било кој друг спорт каде флексибилност и мобилност е потребно.3cm доволно широк за секоја нога.Обезбеди областа 2m околу вас е јасно на есен/влијание опасности.Погоден за секој подолу 80kg/175lbs и сите ниво на танчерка.Предупредување!Ве молиме да го прочитате пред употреба : Производот е само погодна за употреба со соодветен одбор, пракса мат или кат заштитник слични на канцеларија стол кат заштитник (не се испорачува).3" (Длабочина/Дебелина x Обемот х Ширина) 1.Балет што се протега бендови направени од премиум латекс, силни и издржливи.Поддржува тегови до 80kg/175lbs.Не се погодни за деца под 12 години.Вртење на движење и топлина генерирана од овој производ ќе штета меки и тврди тротоарите ако се користи без заштитник.Две различни бенд големини совршен за возрасни лица (145cm/57" и повисоки) и тинејџерски/деца (145cm/57" и пократки).Производот се користи во целост на корисникот е на сопствен ризик и одговорност.Се снабдува со носи торба, погоден за употреба дома, салата, студио и секаде каде што сакате да се практикуваат Големини & Мерења 1.3" (Длабочина/Дебелина x Обемот х Ширина).Надворешниот материјал е најлон кој е потешко и подобро материјал; производот живот е подолг од други ABS вртење одбори.

Особините

Купувачите избираат и