• Ново
AOKWIT Спасување Слика 8 Descender Алпинистичка Опрема Спуст Опрема 35KN/3500kg 7075 Алуминиум Легура Местење Плоча за Качување Belaying и Rappeling Уред

AOKWIT Спасување Слика 8 Descender Алпинистичка Опрема Спуст Опрема 35KN/3500kg 7075 Алуминиум Легура Местење

DEN 239.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Овозможува непречено јаже акција додека опаѓачки или belaying, нуди врвен контрола на јаже.Се користи за лулка качување, качување на дрво, оган спасување, се прошири, mountaineering, спелеолошки, инженерство и заштита, високо ниво на работа, антенски свила.Тоа може да се зголеми на триење и забави опаѓачки брзина.Супериорен Сопирање Отпор : Кршење сила 7716 lbf (35 KN/3500kg).И, исто така, завиткување на јаже околу ушите може да се зголеми на триење и забави опаѓачки брзина.Чувајте ги Вашите Безбедност : Таа користи на триење помеѓу јаже и Descender уред за да го забави потекло или кочница. Покрај тоа, Свиткана Уво Слика 8 има очигледна предност која од обвивката на јаже околу неговото уво, тоа може да им помогне на луѓето да висат во средината на воздухот да го цениме на сценографијата или работат во високо ниво.Пакет се Вклучени : 1 x 35 KN Спасување Слика 8 Descender Belay Уред.Принципот слот е доволно големи за да се зголеми двојно или тројно вашиот единствен јаже за да се зголеми frictions за бавно потекло.Тоа се Однесува На : Погоден за планинарење, Маратон, Мраз за Качување, Спасување, кои Работат на-На-на Висина, Технички Јаже за Спасување, Climbers, Cavers и Спорт Rappelers.

Особините

Купувачите избираат и