• Ново
Џонсон Долниот дел на Канада и Њу Бранзвик. Горниот Дел На Канада. Големите Езера - 1865 Година - Стар карта - Антички мапата - Гроздобер мапата - Печатени мапи на Канада

Џонсон Долниот дел на Канада и Њу Бранзвик. Горниот Дел На Канада. Големите Езера - 1865 Година - Стар карта

DEN 1276.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Оваа карта е отпечатен на хартија која има станат кршливи со возраста; тоа е подложно на маргиналните солзи и flaking кој не може да сите биле прикажани на сликата.Ве молиме проверете ја скенирање за флеки пред да се направи вашето купување.Состојба : Добра; погодна за обликување., 2950 квадратни сантиметри.

Особините

Купувачите избираат и