• Ново
PETZL Huit Antibrulure Descender

PETZL Huit Antibrulure Descender

DEN 598.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Елоксирани верзија на Huit со анти-горат табот за да го држите уредот кога е жешко од долго и брзо спуштање.Квадратен облик за да се намали извртување на јажиња и формирање на шега главата јазол.Висока јачина фалсификувани алуминиум.Мала дупка може да се користи со тенок јажиња ако е потребно, или како belay плоча.За користење со јажиња од 8 до 13 mm.Тежина 3.0 оз.Слика-осум descender со анти-горат зафат за опаѓачки на еден или двојно јаже.

Особините

Купувачите избираат и