• Ново
20pcs x 60ml LDPE Празни Squeezable Течни Dropper Шишиња Око Намалувањето Контејнери со Мешан КПД Капи Слободни Funnels Pipettes Празно Labels

20pcs x 60ml LDPE Празни Squeezable Течни Dropper Шишиња Око Намалувањето Контејнери со Мешан КПД Капи Слободни

DEN 203.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

ПАКЕТ 20 шишиња + 20 капи + 20 plug совети + 5 мини funnels + 2 pipettes + 1 лист labels (испраќаат расклопуваат).Материјал : LDPE semitransparent шише, пластични совет и КПД Дете отпорни капи, кој ќе се спречи Децата да се отвори лесно.Добро запечатување, посочи затка/совет, dropper може да биде добро контролирана.Се користи во многу области, како и лабораториски експеримент и домашна употреба за преземање на одредени волумен течност.За чување и издавање многу типови на течности вклучувајќи, масла, растворувачи, бои и така натаму.БЕЛЕШКА : Постојат малите делови чувајте ги подалеку од деца под 8 Години.Големина : 20pcs x 60ml пенкало форма.

Особините

Material:
 Bottles made of LDPE, and caps made of PP
Capacity:
Choose the size you need
Packaging Included:
20 packs:
  20 bottles + 20 plug tips + 20 mixed caps + 5 funnels + 2 pipettes + 1 sheet labels
If you need specific colour caps, please leave us message. Thank you. :
WARM TIPPS:
-When installing the tip, push down until you feel it snap into place for a leak-free assembly. :
The caps are a 2-piece child resistant closure that require the usual push-down and squeeze to remove. :
-If there is any question about our product, please no hesitate to contact us, we will respond you within 24 hours. :
-We can offer a better price if you make a big order. Please feel free to contact us directly. Have a nice day! :

Купувачите избираат и