• Ново
ВЛИЈАНИЕ SNAP Голф Замав Тренер и Пракса Обука Помош - Право Раце

ВЛИЈАНИЕ SNAP Голф Замав Тренер и Пракса Обука Помош - Право Раце

DEN 2376.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Мора да се за повеќе визуелна ученици.Голф Вари е Најдобро за Обука Сида за Голф 2019 - За четврта година по ред, ВЛИЈАНИЕТО SNAP е наречен golf е "најдобра полн замав обука помош" од страна на Голф Вари.Пракса во секое време, насекаде со само замав алатка која возови за брзината со соодветна врвка за околу условите.СОЗДАДЕНИ & ОДОБРЕНА од СТРАНА на PGA ПРОФЕСИОНАЛЦИ - 22 топ-100 инструктори се настава со наградуваниот обука помош.Поправи вашето влијание и промените вашата игра засекогаш.СИТЕ НОВИ CLUBHEAD ПРИЛОГ (се продава одделно) - Сега ВЛИЈАНИЕТО SNAP овозможува попрецизно визуелна повратна информација како што плоштад на clubface на влијание.Реши што доведува до брзо подобрување кога се користи секој ден до несоодветна механика се нешто од минатото.Вклучувајќи : Мајк Бендер, Хенк Haney, Боби Clampett и пронаоѓач, Kelvin Miyahira.Беспрекорно се обучуваат вашиот зглобовите да се отпушти три движења од суштинско значење за правилна голф замав : Ulnar Отстапување, Flexion, и Supination.

Особините

Купувачите избираат и