• Ново
PETZL Pirana Descender 2020

PETZL Pirana Descender 2020

DEN 1031.52

Износот
Во форма достапна за нарачката

Производителот гаранција може да не се применува.Кочница кука Pirana во црно со тежина од 110 g, со која кочница триење може да се зголеми кога rappelling, за независна кањонот пешаци и кањонот лидери.Три начини на јаже инсталација за да ја одберете посакуваната кочница ниво пред rappelling.Пластични прстен го задржува carabiner во правилна положба за да се поедностави јаже инсталација.Уредот останува во прилог на рака кога вметнување на јаже, така што тоа не падне, заклучување на каналите и дополнителни кочница кука овозможи брз блокирање на уредот.Телото на rappelling уредот е направен од алуминиум, со задржување на прстенот е направен од термопластични еластомер (TPE), јаже компатибилност од 8 до 13 mm.Petzl Pirana PIRANA е прилагодлив триење descender наменета за canyoning.Таа има три јаже инсталација опции, за да го одберете степенот на триење пред започнување на потекло.На триење се покрене овозможува сопирање да се зголеми за време на слегувањето.Пластични прстен обезбедува соодветен конектор за позиционирање, за да се олесни јаже инсталација со уредот останатите поврзани со темперамент, со ограничување на ризикот од намалувањето на тоа.Една заклучување со ритам и дополнителен поттик олесни брзото создавање на една вратоврска-оф.

Особините

Купувачите избираат и