• Ново
Илјада Острови 1875 - Сент Лоренс Река - Стар Карта Издание Њујорк - Промоции - Езера

Илјада Острови 1875 - Сент Лоренс Река - Стар Карта Издание Њујорк - Промоции - Езера

DEN 624.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Прекрасен приказ на мапата на Илјадници Острови во регионот на Свети Лоренс Реката.Повеќето од поголеми острови се и во САД и Канада се именувани.Ги вклучува сопствениците и бизнис имиња, со згради претставена од страна на точки.Меѓународната граница е, исто така, покажува на екранот.Мапата содржи прибелешки во форма на син молив линија околните неколку острови во центарот на мапата и одредена област ознака "Вестминстер Парк." Погледнете фотографии за детали.Што сме го направиле мали уредувања на оваа карта за подобрување на својот изглед, но го остави историски прибелешки во место.Оригиналната големина 26" x 30".Изданија нудат во различни големини.Текстот може да биде тешко да се прочита на помали димензии.Отпечатат на високо квалитетни обврзници хартија.

Особините

Купувачите избираат и

Илиноис Државата Гроздобер Мапата Речник Уметност Печати 8x10 инчен Дома Гроздобер Апстрактната Уметност Отпечатоци

Во потрага по уникатен подарок или дома декор кој покажува вашата љубов за Илиноис?Проверете еден од на�

DEN 206.16